Gökçe Tuncer 

İstanbul doğumlu Gökçe Tuncer Erbabacan, orta ve lise öğrenimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamladı.

 

 

Üniversite öğrenimine Yıldız Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünde başladı, daha sonra Fransa Lyon-Lumière Gösteri Sanatları bölümüne geçiş yaptı. Paris Sorbonne Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra Türkiye’ye döndü. Bir süre İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yönetmen asistanlığı ve Şahika Tekand’ın Stüdyo Oyuncuları ekibinde oyunculuk yaptı. Ardından televizyon macerası başladı. TV8’de ‘Alkışlar’ adlı kültür/sanat programının editörlüğünü, Powerturk Tv’de üç ayrı programın editörlüğünü ve metin yazarlığını yaptı. Nebil Özgentürk’ün yapım şirketinde çalıştı; ‘Kentlerin Dili’ programı ile ‘Dünya Bir Oyun Sahnesi’ programlarının editörlüğünü ve metin yazarlığını yaptı.

 

 

Fransızca’dan kitap çevirileri yaptı; çeşitli gazete ve dergilerde şiirleri ve öyküleri yayınlandı. Öykülerinden oluşan Göz Müptelası adlı kitabı ve şiirlerinden oluşan Gölgesi İnce Kız adlı kitabı 2012 yılında yayınlandı.

 

İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Yaratıcı Drama Liderliği formasyonu aldı. 2015-2017 yılları arasında İstek Vakfı Belde Lisesi’nde drama ve tiyatro eğitmenliği yaptı. 2016-2017 Tiyatro Sezonu’nda Küçük Salon’da sahnelenen “The Tangled Skirtadlı İngilizce oyunda rol aldı. 

 

 

Halen Baltaş Grubu'nda Eğitim Program Yöneticisi  olarak çalışıyor. Etkili Hitabet, Sunum Becerileri, İletişim, Duygusal Zekâ Temelli İlişki Yönetimi ve Türkçenin Doğru Kullanımı gibi eğitimler veriyor.

 

Aynı zamanda çocuklara yönelik Resimden Dramaya, Yaratıcı Okuma, Kitaptan Dramaya, Yaratıcı Yazma ve Masal-Drama  atölyeleri ile yetişkinlere yönelik farklı başlıklar altında atölyeler düzenliyor. 

İletişim

  • Instagram
  • Facebook Sosyal Simge
  • Heyecan Sosyal Simge